NAŠI ŘEČNÍCI

ZDEŇKA KREJČÍKOVÁ

Recruitment Manager at
CN Group CZ s.r.o.

Vynikněte a oslovujte kandidáty efektivně

Recruitment je z velké části obchod, je hlavně o budování vztahů. Když se nevhodně uvedeme, není cesta z lesa ven. Špatným oslovením můžeme poškodit společnost i sebe.

O ZDEŇCE

Zdeňka pracovala 5 let na pozici HR specialistky ve společnosti Seznam a nyní už přes 2 roky působí jako recruitment manager v softwarové společnosti CN Group. V IT prostředí se pohybuje od svých vysokoškolských studií, učí se programovat a v recruitmentu vidí možnost, jak propojit marketing, obchod i psychologii. V minulém roce vyhrála Recruitment Academy Awards v kategorii RECRUITER ROKU. Své know-how předává dál prostřednictvím svých tréninků. O její práci a trendech v recruitmentu se můžete dočíst na jejím blogu.

JIŘÍ MATĚJOVSKÝ

HR leader DECATHLON ČR
(Happiness Resources Leader)

Bavme se svou prací

Na úspěšný nábor by měl navazovat stejně úspěšný onboarding, jehož základem je předání smyslu a hodnot společnosti. Odborné dovednosti se pak dostaví samy. Jaká je úloha HR a týmových lídrů v onboardingu? Jak využít onboarding k rozvoji samostatnosti a pocitu odpovědnosti?

O JIŘÍM

Jiří je francouzštinář a tělocvikář v záloze. Na konci 90. let získal své první divoké podnikatelské zkušenosti a v roce 2004 spoluzaložil rozvojovou firmu Akord OT. Na jaře roku 2009 se spolu s dalšími čtyřmi spoluhráči postavil na start vytrvalostního závodu DECATHLON ČR. Od roku 2014 se stará o spokojenost dnes už více než 1 500 spoluhráčů.

ADAM POLÁŠEK

EMPLOYER BRAND MANAGER, INNOGY ČESKÁ REPUBLIKA

Employer branding s energií

Adam odstartoval svou kariéru v personální agentuře Grafron Recruitment. Nyní vdechuje život značce INNOGY. Budování employer brandu považuje za kombinaci vědy a umění. Věří, že nositelem značky zaměstnavatele není logo, ale především samotní zaměstnanci a jejich příběhy.

O ADAMOVI

NEHLEDÁME ZAMĚSTNANCE! Adam vám představí strategii, která vedla k úspěchu náborové kampaně Innogy. Víte, jak propojit všechny firemní složky ve fungující systém firemní kultury? Adam prozradí, které stavební kameny jsou nepostradatelné pro budování silného a stabilního employer brandu.

Kateřina Dvořáčková

ZAKLADATELKA INSPIROMATKY & HR KONZULTANKTA

PANELOVÁ DISKUZE: Získejte ty nejlepší, pečujte o ně a vytvořte pouto

První dojem nelze nemít. Už první kontakt rozhoduje o tom, zda nováčky oslovíme a chytíme je za srdce. Proto je důležité ho vědomě utvářet a udržovat i v průběhu onboardingu a adaptace nováčků. Své zkušenosti s vámi budou sdílet tři ženy, představitelky HR scény a zakladatelky spolku InspiroMatky.

O KATEŘINĚ

Kateřina patří ke stálicím na HR scéně. Má více než 15 let zkušeností v interním HR. Je průkopnicí inovací a baví ji objevování lidského potenciálu a HR s lidským rozměrem. Chuť inspirovat a sdílet zkušenosti z personalistické oblasti ji přivedla ke spoluzaložení spolku InspiroMatky, kde s Jenůfou a Veronikou podporuje rodiče v návratu na pracovní trh. Od února 2019 pracuje pro mezinárodní korporace jako HR konzultantka.

Veronika Trutzová

Zakladatelka InspiroMatky & Partner v Employment express

PANELOVÁ DISKUZE: Získejte ty nejlepší, pečujte o ně a vytvořte pouto

První dojem nelze nemít. Už první kontakt rozhoduje o tom, zda nováčky oslovíme a chytíme je za srdce. Proto je důležité ho vědomě utvářet a udržovat i v průběhu onboardingu a adaptace nováčků. Své zkušenosti s vámi budou sdílet tři ženy, představitelky HR scény a zakladatelky spolku InspiroMatky.

O VERONICE

Veronika má více než 15 let zkušeností v oblasti HR. V posledních letech působila v manažerské roli ve farmaceutické a FMCG společnosti. Její specialitou je podpora leadershipu a rozvoj manažerů prostřednictvím koučování a celostního přístupu. Ve své práci ráda využívá moderní technologie a sociální sítě. Velkou sílu spatřuje v networkingu a ve sdílení zkušeností, což ji přivedlo ke spoluzaložení platformy Business Welness Club, kde představila řadu zajímavých hostů. Je také spoluzakladatelkou spolku InspiroMatky, který podporuje rodiče v návratu na pracovní trh. Nyní je partnerem ve společnosti Employment Express.

Jenůfa Pecháčková

Zakladatelka InspiroMatky & Head of Talent&Development v Zentiva Group

PANELOVÁ DISKUZE: Získejte ty nejlepší, pečujte o ně a vytvořte pouto

První dojem nelze nemít. Už první kontakt rozhoduje o tom, zda nováčky oslovíme a chytíme je za srdce. Proto je důležité ho vědomě utvářet a udržovat i v průběhu onboardingu a adaptace nováčků. Své zkušenosti s vámi budou sdílet tři ženy, představitelky HR scény a zakladatelky spolku InspiroMatky.

O JENŮFĚ

Jenůfa se pohybuje v oblasti lidských zdrojů více než 16 let. Věnovala se především řízení a organizaci vzdělávacích aktivit pro zaměstnance. Více než 4 roky působila ve vzdělávací společnosti, poté se přesunula do korporátního světa farmaceutické společnosti Zentiva. Je hrdou spoluzakladatelkou spolku InspiroMatky, který podporuje rodiče v návratu na pracovní trh. Jenůfa působí také jako lektorka a trenérka osobní efektivity. Nyní se nachází na kariérní křižovatce a od září nastupuje na novou profesní cestu na pozici L&D Managera ve společnosti PricewaterhouseCoopers ČR.

Marek Velas

Zakladatel networku edupunk

Využijte sílu onboardingu

Smyslem onboardingu je podpořit spokojenost jak na straně zaměstnavatele, tak na straně zaměstnance. Inspirujte se příklady z praxe, naučte se využívat roli „buddyho“ v adaptaci nováčků, seznamte se s metodou 4C a zabraňte zbytečným odchodům.

O MARKOVI

Marek je osobní trenér a kouč. Má dlouholeté manažerské zkušenosti v oblasti lidských zdrojů a kariérového poradenství. Vede worskshopy spojené s psychologii, obchodními dovednostmi a lidskými zdroji, kde klientům nabízí nejen své odborné znalosti v oblasti vzdělávání dospělých, ale i své praktické zkušenosti. Standardně realizuje Assessment a Development centra a navazující školící programy. Absolvoval Andragogiku, rozvoj a řízení lidských zdrojů na Univerzitě Karlově. V současnosti se věnuje rozvojovému networku pro vývojáře Edupunk.

Yvona Charouzdová

Jedna z prvních lovkyní hlav v ČR
trenérka, koučka, konzulantka

Pohovor, který odhalí to, co v CV není

Ve výběru vhodného kandidáta hraje hlavní roli nejen jeho praxe, ale i jeho přístup. Profesionálně vedený pohovor vám o uchazeči prozradí mnohem více, než jeho CV. Naučte se klást správné otázky, které odhalí, jak se kandidáti chovají v konkrétních situacích.

O YVONĚ

Absolvovala obor Mezinárodní obchod na VŠE. Studijní zkušenosti získala také ve Velké Británii a Kanadě, absolvovala řadu odborných seminářů a tréninků v Německu, Itálii, Holandsku a Rakousku. Pracovní zkušenosti získávala například jako obchodní a marketingová manažerka v Československém filmu , dále působila v Neumann International, kde se z pozice office manažerky vypracovala na pozici ředitelky. Byla první headhunterkou v Československu a s talent managementem má bohaté a dlouhodobé zkušenosti. Po lektorské stránce se specializuje na semináře zaměřené na zvyšování kvality lidských zdrojů, a to především v mezinárodních společnostech.

Martin Grau

Lektork, HR konzultant a koučk

Od obecných frází k atraktivním náborovým sdělením

„Pracujte pro dynamickou a renomovanou společnost a získejte motivující mzdové ohodnocení.“

Kolikrát už jste se s touto větou setkali? Inzeráty i kariérní stránky jsou plné nekonkrétních a příliš obecných frází. Schopnost vyjádřit, v čem je vaše společnost jedinečná a proč by se pro ni lidé měli rozhodnout, je jednoznačnou konkurenční výhodou. Ve workshopu si vyzkoušíte, jak vytvořit sdělení, které skutečně osloví.

O MARTINOVI

Začínal jsem jako obchodník a následně manažer v bankovním sektoru. Po pěti letech, které jsem věnoval primárně prodeji, jsem se vydal na pole HR a zaměřil se na disciplínu, která je z mého pohledu obchodu nejbližší - a to nábor. Praktické zkušenosti jsem získal jako manažer náboru České spořitelny a následně O2 Czech Republic. V současné době se věnuji poradenské a lektorské činnosti se specializací na digitální náborovou komunikaci a rozvoj dovedností náborářů a manažerů při aktivním vyhledávání a oslovování talentů.

MODERÁTOR

MAREK MIČIENKA

MODERÁTOR

Marek se pohybuje v oblasti vzdělávání a rozvoje přes 15 let. V této oblasti si vyzkoušel různé role od učitele na střední škole, lektora hard i soft skills, projektového manažera až po manažera zodpovědného za vzdělávání a rozvoj v mezinárodní společnosti. Zároveň má zkušenosti s různými oblastmi vzdělávání – s přípravou a vedením manažerských školení, identifikací rozvojových potřeb nebo online formami vzdělávání. Vyšlo mu i několik metodických příruček a učebnic. A je taky vítězem památného Videostopu. 🙂