ONLINE konference NA TÉMA:

OUTPLACEMENT II.

JAK ZACHOVAT ZNAČKU ZAMĚSTNAVATELE NAVZDORY PROPOUŠTĚNÍ?
240 KČ BEZ DPH

AKCE JIŽ PROBĚHLA

Jak si udržet pozitivní firemní image v době propouštění? 

Jak se po letech spolupráce rozejít v dobrém? 

O tom všem je OUTPLACEMENT, který není synonymem pro propouštění. OUTPLACEMENT je tak trochu HR marketing a tak trochu kariérní koučink.

Kvalitní OUTPLACEMENT posiluje firemní značku a firemní kulturu nejen v očích těch, kteří odcházejí, ale především v očích těch, kteří ve firmě nadále zůstávají. Při propouštění lze totiž pokazit daleko více, než je porušení právních předpisů. Jaké chyby to jsou? A k jakým důsledkům mohou vést v době sociálních sítí?

WEBINÁŘEM VÁS PROVEDOU:

Petra Drahoňovská

Petra se věnuje kariérnímu koučování a outplacementu lidí od roku 2009. Soustředí se na složitější profesní tranzice lidí z oboru do oboru. Několikrát byla oceněna Národní cenou kariérového poradenství. Tvoří vlastní originální nástroje pro kariérní rozhodování a individuálně připravila přes 1900 klientů na změnu práce. V rámci outplacementu spolupracovala také na mezinárodních projektech, které řešily kariérní podporu korporátních zaměstnanců při plošném propouštění napříč zeměmi.

Petr Skondrojanis

Petr je známá postava a zároveň “enfant terrible” českého HR. Je zakladatelem společnosti cocuma.cz – platformy, která prezentuje firmy, co si zaslouží být vidět. HR vnímá jako koncept zaměřený na potřeby a vztahy lidí. V souladu s tím nevnímá HR jako Human Resources, ale jako Human Relations. Misí Petra je odstranit z pojmu HR právě tento nános vnímání lidí jako zdrojů.

jan ertl

Jan je trenér a konzultant, který se zaměřuje na oblast HR a managementu. Zkušenosti v těchto oblastech sbíral už od roku 1998, jako HR manažer u společností Hamé, ROMIKA Industries, Stavospol nebo Konica Minolta. Velká část jeho dnešní klientely pochází z oblasti výrobních firem, které jsou aktuální situací nejvíce dotčeny. V letech hospodářské krize 2008/9 poskytoval podporu firmám v oblasti realizace nutných změn a propouštění, připravoval a realizoval tréninky na toto téma pro soukromé společnosti a Hospodářkou komoru ČR. Se společností topvision spolupracuje od roku 2008.

MAREK VELAS

moderátor

Outplacementem zaměstnanců se zabývá v rámci networku HRvzory.cz. Má praktickou zkušenost s nastavováním outplacementu ve firmách a s konkrétní pomocí klientům na jejich kariérní cestě.

Poradíme vám, jak s OUTPLACEMENTEM začít a jak proškolit ty, kteří propouštějí. Představíme vám nejnovější trendy v OUTPLACEMENTU a dáme vám náměty, jak si nově nastavit HR procesy.

BODY programu

Co je a co není outplacement?

Mezi OUTPLACEMENT a propouštění nepatří rovnítko. OUTPLACEMENT spíše vyplývá z propouštěcího procesu. Poskytuje poradenství v oblasti pracovního práva, pomoc s hledáním nového pracovního místa i psychickou podporu.

Co tím vůbec získáte?

Přešlapy, ke kterým při propouštění dochází, mohou poškodit dobré jméno firmy. Nejde však jen o negativní výroky bývalých zaměstnanců. Styl propouštění je důležitým signálem i pro zaměstnance stávající.

Kdo se na tom podílí?

Na OUTPLACEMENTU se podílí celá řada aktérů: manažeři, HR, CSR specialista, externí kariérový kouč, psycholog, finanční poradce… Pomůžeme vám vyznat se v tom.

Jak postupovat krok za krokem?

Jak si OUTPLACEMENT naplánovat? Podle čeho vybírat podpůrné aktivity? Jak proškolit ty, kteří budou propouštět? Jak kvalitně nastavit kontrolu procesu OUTPLACEMENTU (raport, reporting, ukazatele progresu účastníků)?

Co funguje a co nefunguje?

Je lepší zajišťovat OUTPLACEMENT interně, nebo externě? Je lepší pracovat s lidmi individuálně, nebo ve skupině? Zajímá vás, jakou zkušenost mají naši hosté?

Jaké jsou trendy v outplacementu?

Jaký vliv na OUTPLACEMENT má digitalizace? Které procesy lze provádět v online prostředí? Které nové služby pronikají do OUTPLACEMENTU? Terapie? Právní poradenství? Finanční poradenství?

VZDĚLÁVÁNÍ JEŠTĚ NIKDY NEBYLO DOSTUPNĚJŠÍ

Načerpejte nové nápady a inspiraci od těch nejlepších v oboru!

ONLINE KONFERENCE

NA TÉMA:

OUTPLACEMENT II.

240 Kč bez dph

  • AKCE JIŽ PROBĚHLA ​