ONLINE konference NA TÉMA:

OUTPLACEMENT I.

PROPOUŠTĚNÍ - JAK POSTUPOVAT PRÁVNĚ SPRÁVNĚ?
240 KČ BEZ DPH

AKCE JIŽ PROBĚHLA


Způsob, jakým zacházíte se zaměstnanci na odchodu, dokresluje celkový obrázek o značce zaměstnavatele. Svědčí například o tom, nakolik si lidí a jejich práce vážíte. A to má podstatný vliv na práci stávajících zaměstnanců. 

Jak přistupovat k propouštění, kterému nelze předejít? 

Jaké možnosti nám dává legislativa? 

Jakých osudových chyb se rozhodně vyvarovat? 

Naši hosté s vámi budou sdílet své přístupy a postupy. Připojte se k nám a poslechněte si, jak si počínali v předchozí krizi a co by nyní udělali jinak.  

WEBINÁŘEM VÁS PROVEDOU:

jan ertl

Jan je trenér a konzultant, který se zaměřuje na oblast HR a managementu. Zkušenosti v těchto oblastech sbíral už od roku 1998, jako HR manažer u společností Hamé, ROMIKA Industries, Stavospol nebo Konica Minolta. Velká část jeho dnešní klientely pochází z oblasti výrobních firem, které jsou aktuální situací nejvíce dotčeny. V letech hospodářské krize 2008/9 poskytoval podporu firmám v oblasti realizace nutných změn a propouštění, připravoval a realizoval tréninky na toto téma pro soukromé společnosti a Hospodářkou komoru ČR. Se společností topvision spolupracuje od roku 2008.

TOMÁŠ LIŠKUTÍN

Tomáš je advokát, který se specializuje na pracovní právo. Má zkušenosti z tříletého působení v advokátní kanceláři PRK Partners a z pětileté spolupráce se Sdružením obrany spotřebitelů. V současnosti vede sedmým rokem vlastní advokátní kancelář, ve které poskytuje právní poradenství, připravuje a kontroluje smlouvy a věnuje se řešení sporů – jak ve formě mimosoudního vyjednávání o smíru, tak i v rámci soudních řízení. Věnuje se rovněž publikační činnosti a lektoruje řadu odborných právnických seminářů pro zaměstnavatele.

Petra Váverková Rezlerová

Petra pracuje v oblasti HR již 12 let a na manažerských pozicích 8 let. Vystudovala psychologii a češtinu na Západočeské Univerzitě v Plzni. Působila převážně ve výrobních firmách se zahraničním kapitálem. V současné době působí ve společnosti LIDL E-Commerce Logistics s.r.o.

MAREK VELAS

moderátor

Outplacementem zaměstnanců se zabývá v rámci networku HRvzory.cz. Má praktickou zkušenost s nastavováním outplacementu ve firmách a s konkrétní pomocí klientům na jejich kariérní cestě.

BODY programu

Alternativy k propouštění

Pokles poptávky lze řešit i jinak. Nejen propouštěním. Pojďme prozkoumat všechny možnosti - změnu pracovního poměru, přeložení, přeškolení, překážky v práci… Zjistěte, co k tomu říká ZÁKONÍK PRÁCE.

Komunikace rozhodnutí o snižování stavů

Které informace by měly přijít ze strany HR a které ze strany MANAGEMENTU? Co potřebují zaměstnanci vědět? Cíle? Čísla? Očekávání? Jakým způsobem je informovat o změnách?

Rozdělení rolí

Jaké role je potřeba obsadit v procesu OUTPLACEMENTU? Kdo ztvární hlavní roli? HR, nebo management? Podle jakého scénáře by mělo HR postupovat? A kdo se objeví ve vedlejších rolích? Odbory? Úřad práce?

Jste nejslabší, máte padáka!

A jsme u toho. Podle jakých kritérií bychom měli vybírat, koho propustíme a koho si ponecháme? A komu bychom měli toto rozhodnutí svěřit do rukou?

Rozvázání pracovního poměru

Podívejme se na jednotlivé způsoby rozvázání pracovního poměru. Co k tomu říkají PARAGRAFY pracovního práva? A které právní normy mají přednost, když se spolu potkají?

Specifika hromadného propouštění

Hromadné propouštění nepatří mezi standardní situace. Z toho důvodu jsou oči všech namířeny na HR oddělení. Všichni chtějí vidět, jak si poradíte. Hlavní je postupovat v souladu se zákonem.

VZDĚLÁVÁNÍ JEŠTĚ NIKDY NEBYLO DOSTUPNĚJŠÍ

Načerpejte nové nápady a inspiraci od těch nejlepších v oboru!

ONLINE KONFERENCE

NA TÉMA:

OUTPLACEMENT I.

240 Kč bez dph